مرحله اول

راه‌اندازی مزرعه زعفران

انتخاب زمین مناسب

زمین زعفران باید دارای بافت متوسط، نسبتا عمیق، مسطح، فاقد سنگ‌ریزه و علف‌های هرز و دارای زهکش طبیعی باشد. عمق شخم مورد نیاز با توجه به عناصر معدنی و مواد آلی موجود در خاک متفاوت است. همچنین می‌توانید زعفران را به صورت کشت مخلوط بکارید. زعفران با گیاهان مختلف یا باغات انار، گل رز و یا باغ زیتون ( در صورتی که با سیستم تحت فشار آبیاری شود) همخوانی دارد و می‌توان کشت مخلوط انجام داد. کارشناسان شرکت پالیز زعفران کلاله با بررسی بافت و میزان حاصلخیزی زمین، با رعایت نکات فنی، شیوه کاشت مطلوب را انتخاب کرده و با استفاده از ادوات مورد نیاز، زمین را برای کاشت آماده می‌کنند.

مرحله دوم

انتخاب پیاز زعفران

احداث مزارع جدید زعفران فقط به وسیله پیاز آن مقدور و معمول است.

انتخاب پیاز مرغوب جهت کاشت در ایجاد و گسترش کشت حائز اهمیت است. کلاله علاوه بر عرضه مستقیم پیاز زعفران، پیاز خریداری شده شما از سوی منابع دیگر را از نظر سلامت بررسی کرده و پس از ضدعفونی، کاشت صحیح آن را مدیریت می‌کند.

مزایای کاشت مکانیزه

این مجموعه با استفاده از دستگاه پیازکار تمام خودکار زعفران  عمل کاشت را به صورت مکانیزه انجام داده و تا حدود 75 درصد از هزینه‌های کاشت را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، به طرز چشمگیری در زمان صرفه‌جویی می‌کند، تا جایی که یک هکتار زمین تنها به 2 ساعت زمان برای کاشت احتیاج دارد.

تنظیم تراکم از 5000 تا 10000 کیلوگرم در هر هکتار
سهولت افزایش سطح زیر کاشت
کاهش قیمت تمام شده محصول
سرعت عمل 200 برابر کاشت سنتی
صرفه‌جویی در زمان
کاهش هزینه کاشت تا 75درصد
ایجاد زیرساخت برای برداشت مکانیزه زعفران
کاشت هفت ردیف منظم و متراکم

اگرچه گیاه زعفران از جمله محصولات کم‌آب است، تدوین تقویم آبیاری منظم با توجه به جنس خاک و آب‌وهوای منطقه، اهمیت به‌سزایی در کشت باکیفیت دارد و از آبیاری زیاد جلوگیری می‌کند. اولین آبیاری مزرعه زعفران بسیار مهم است و باید تمام قسمت‌های زمین بطور یکنواخت و کافی سیرآب شود تا گل‌های بوته زعفران همزمان جوانه زنند. از این رو مرحله‌ای حساس تلقی می‌شود که نیازمند مهارت، دقت و تخصص است.

شرکت پالیز زعفران کلاله در مرحله‌ی داشت نیز برای سله شکنی، کوددهی، وجین علف‌های هرز و مبارزه با بیماری و آفت‌های زعفران خدمات مطلوبی در نظر گرفته است.

با وجود اهمیت بخش‌های کاشت و داشت، نمی‌توان مرحله برداشت را  نادیده گرفت. بهترین زمان برای برداشت گل زعفران صبح زود، پیش از طلوع کامل خورشید است، زیرا گل زعفران در این ساعات طراوت بیشتری دارد و جمع‌آوری آن به راحتی انجام می‌شود. پس از برداشت نوبت به جدا نمودن کلاله‌ است که اصلی‌ترین مرحله برداشت محسوب می‌شود. انتخاب روش خشک کردن کلاله‌ها بر کیفیت محصول تاثیر می‌گذارد.

هر متر مربع زمین به حدود نیم تا یک کیلوگرم پیاز زعفران که حدود 70 تا 140 عدد است، نیاز دارد. به عبارت دیگر در یک جریب زمین، یک تن پیاز کشت می‌شود و یک هکتار حدودا به 10‌تن پیاز احتیاج دارد. عمر مزرعه زعفران 5 الی 7 سال است، هرچند پس از آن می‌توان به عنوان پیاز مادر آن را از زمین استخراج کرده و در زمین دیگری کاشت. به پیازی که در ابتدا در زمین کاشته می‌شود، پیاز مادری می‌گویند که در همان سال اول کاشت به خاطر تغذیه و تولید گل‌برگ‌های اولیه از بین رفته و پوک می‌شود. اما در انتهای اردیبهشت‌ ماه چند پیاز جدید تحت عنوان پیاز دختر از آن به وجود آمده که بقای کاشت را تامین می‌کند.

میزان عملکرد یک هکتار زمین زیر کشت از سال سوم به بعد که اوج باردهی محسوب می‌شود، 5 الی 6 کیلوگرم زعفران خشک تخمین زده می‌شود.

عرضه مستقیم پیاز زعفران

عرضه مستقیم پیاز زعفران به کشاورزان از خدمات اصلی شرکت پالیز زعفران کلاله محسوب می‌شود.

شما می‌توانید پس از دریافت مشاوره، متناسب با نیاز خود، در حجم مورد نظر پیاز زعفران خریداری کرده و به کشت آن بپردازید.

پیاز زعفران کلاله از کیفیت بالایی برخوردار است و سلامت تحویل آن تضمین می‌شود. اگرچه زمان کشت پیاز زعفران از اواخر اردیبهشت ماه تا پایان مهر ماه تخمین زده شده، بهترین زمان برای خرید پیاز زعفران از اوایل خرداد ماه تا اواخر شهریور ماه است.

کلاس‌های آموزشی رایگان

کلاله با برگزاری کلاس‌های آموزشی بر آنست تا دانش بومی و تخصصی خود را به اشتراک گذاشته و در مسیر ساختاربخشی و سازمان‌دهی به علم کشت زعفران قدم بردارد. با شرکت در کلاس‌های آموزشی کلاله از صفر تا صد کشت زعفران را آموخته و کسب‌وکار خود را بر محور دانش بنا کنید.

با کُلاله در تماس باشید

شرکت پالیز زعفران کُلاله

شرکت پالیز زعفران کُلاله از سال 1397 فعالیت رسمی خود را در زمینه مشاوره، راه‌اندازی مزرعه، کاشت، داشت و برداشت زعفران در استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری، قم و مرکزی آغاز کرد.

اصفهان، اشکاوند، بلوار انقلاب، نبش کوچه مهر 11

شبکه های اجتماعی کُلاله

تلفن‌های تماس

03138584153

09131048834

فروش و بازرگانی

۰۹۱۳۳۰۶۰۷۴۳

کارشناسان فنی

۰۹۱۴۰۰۲۷۰۵۰

۰۹۱۳۳۱۹۱۱۶۹

تمامی حقوق برای کُلاله محفوظ است © 2018 – تهیه و طراحی توسط گروه ارتباطات و رسانه رسا